- Academy »
- Stats »
- Bundesliga Austria »
- 2019/2020 »
- All Games
Competition
Bundesliga 2019/2020
Austria
Games
Regular Season | |||||||||
Fri | 26.Jul.2019 - 19:45 | Rapid Vienna | 0-2 | Salzburg | Gam1 | 122 | |||
Sat | 27.Jul.2019 - 16:00 | Admira | 0-3 | Wolfsberger AC | Gam1 | 8 | |||
Sat | 27.Jul.2019 - 16:00 | WSG Tirol | 3-1 | Austria Wien | Gam1 | 11 | |||
Sun | 28.Jul.2019 - 16:00 | Mattersburg | 2-1 | Hartberg | Gam1 | 11 | |||
Sun | 28.Jul.2019 - 16:00 | Sturm Graz | 3-0 | St. Pölten | Gam1 | 17 | |||
Sun | 28.Jul.2019 - 16:00 | LASK Linz | 2-0 | Rheindorf Altach | Gam1 | 22 | |||
Sat | 03.Aug.2019 - 16:00 | Austria Wien | 0-3 | LASK Linz | Gam2 | 27 | |||
Sat | 03.Aug.2019 - 16:00 | Rheindorf Altach | 3-2 | Wattens | Gam2 | 9 | |||
Sat | 03.Aug.2019 - 16:00 | Hartberg | 4-1 | Admira | Gam2 | 5 | |||
Sun | 04.Aug.2019 - 16:00 | Salzburg | 4-1 | Mattersburg | Gam2 | 42 | |||
Sun | 04.Aug.2019 - 16:00 | Wolfsberger AC | 0-1 | Sturm Graz | Gam2 | 24 | |||
Sun | 04.Aug.2019 - 16:00 | St. Pölten | 2-2 | Rapid Vienna | Gam2 | 18 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 16:00 | Salzburg | 5-2 | Wolfsberger AC | Gam3 | 29 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 16:00 | Rapid Vienna | 2-1 | Rheindorf Altach | Gam3 | 14 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 16:00 | Admira | 0-1 | LASK Linz | Gam3 | 10 | |||
Sun | 11.Aug.2019 - 16:00 | Mattersburg | 1-5 | Austria Wien | Gam3 | 9 | |||
Sun | 11.Aug.2019 - 16:00 | Hartberg | 1-0 | Sturm Graz | Gam3 | 10 | |||
Sun | 11.Aug.2019 - 16:00 | Wattens | 1-1 | St. Pölten | Gam3 | 7 | |||
Sat | 17.Aug.2019 - 16:00 | LASK Linz | 1-1 | Wattens | Gam4 | 5 | |||
Sat | 17.Aug.2019 - 16:00 | Wolfsberger AC | 5-0 | Mattersburg | Gam4 | 6 | |||
Sat | 17.Aug.2019 - 16:00 | St. Pölten | 0-6 | Salzburg | Gam4 | 17 | |||
Sun | 18.Aug.2019 - 16:00 | Austria Wien | 1-1 | Admira | Gam4 | 7 | |||
Sun | 18.Aug.2019 - 16:00 | Sturm Graz | 0-1 | Rapid Vienna | Gam4 | 7 | |||
Sun | 18.Aug.2019 - 16:00 | Rheindorf Altach | 3-3 | Hartberg | Gam4 | 5 | |||
Sat | 24.Aug.2019 - 16:00 | Rapid Vienna | 1-2 | LASK Linz | Gam5 | 16 | |||
Sat | 24.Aug.2019 - 16:00 | Wolfsberger AC | 5-2 | Rheindorf Altach | Gam5 | 7 | |||
Sat | 24.Aug.2019 - 16:00 | Mattersburg | 0-1 | St. Pölten | Gam5 | 5 | |||
Sun | 25.Aug.2019 - 16:00 | Sturm Graz | 2-0 | WSG Tirol | Gam5 | 2 | |||
Sun | 25.Aug.2019 - 16:00 | Salzburg | 5-0 | Admira | Gam5 | 7 | |||
Sun | 25.Aug.2019 - 16:00 | Hartberg | 2-2 | Austria Wien | Gam5 | 7 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 16:00 | LASK Linz | 0-1 | Wolfsberger AC | Gam6 | 10 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 16:00 | Admira | 1-3 | Mattersburg | Gam6 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 16:00 | Wattens | 1-5 | Salzburg | Gam6 | 5 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 16:00 | Austria Wien | 1-3 | Rapid Vienna | Gam6 | 14 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 16:00 | St. Pölten | 1-3 | Hartberg | Gam6 | 4 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 16:00 | Rheindorf Altach | 1-2 | Sturm Graz | Gam6 | 5 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 16:00 | Salzburg | 7-2 | Hartberg | Gam7 | 17 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 16:00 | Sturm Graz | 0-2 | LASK Linz | Gam7 | 6 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 16:00 | Mattersburg | 0-2 | WSG Tirol | Gam7 | 3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:30 | Rapid Vienna | 5-0 | Admira | Gam7 | 11 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:30 | Rheindorf Altach | 6-0 | St. Pölten | Gam7 | 6 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 16:00 | Wolfsberger AC | 3-0 | Austria Wien | Gam7 | 2 | |||
Sat | 21.Sep.2019 - 16:00 | Mattersburg | 3-3 | Sturm Graz | Gam8 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 16:00 | Admira | 1-1 | St. Pölten | Gam8 | 3 | |||
Sat | 21.Sep.2019 - 16:00 | Wattens | 0-2 | Rapid Vienna | Gam8 | 3 | |||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:30 | Austria Wien | 2-0 | Rheindorf Altach | Gam8 | 13 | |||
Sun | 22.Sep.2019 - 13:30 | Hartberg | 0-2 | Wolfsberger AC | Gam8 | 9 | |||
Sun | 22.Sep.2019 - 16:00 | LASK Linz | 2-2 | Salzburg | Gam8 | 34 | |||
Sat | 28.Sep.2019 - 16:00 | Salzburg | 4-1 | Austria Wien | Gam9 | 12 | |||
Sat | 28.Sep.2019 - 16:00 | Wolfsberger AC | 2-2 | Wattens | Gam9 | 5 | |||
Sat | 28.Sep.2019 - 16:00 | St. Pölten | 0-3 | LASK Linz | Gam9 | 6 | |||
Sun | 29.Sep.2019 - 13:30 | Sturm Graz | 4-1 | Admira | Gam9 | 10 | |||
Sun | 29.Sep.2019 - 13:30 | Rheindorf Altach | 0-2 | Mattersburg | Gam9 | 4 | |||
Sun | 29.Sep.2019 - 16:00 | Rapid Vienna | 3-3 | Hartberg | Gam9 | 14 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 16:00 | Salzburg | 6-0 | Rheindorf Altach | Gam10 | 38 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 16:00 | Mattersburg | 2-3 | Rapid Vienna | Gam10 | 10 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 16:00 | Admira | 3-1 | Wattens | Gam10 | 7 | |||
Sun | 06.Oct.2019 - 13:30 | Wolfsberger AC | 4-0 | St. Pölten | Gam10 | 11 | |||
Sun | 06.Oct.2019 - 13:30 | Hartberg | 1-2 | LASK Linz | Gam10 | 7 | |||
Sun | 06.Oct.2019 - 16:00 | Austria Wien | 1-0 | Sturm Graz | Gam10 | 10 | |||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | LASK Linz | 7-2 | Mattersburg | Gam11 | 8 | |||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | Sturm Graz | 1-1 | Salzburg | Gam11 | 20 | |||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | Rheindorf Altach | 1-4 | Admira | Gam11 | 3 | |||
Sun | 20.Oct.2019 - 13:30 | St. Pölten | 2-2 | Austria Wien | Gam11 | 2 | |||
Sun | 20.Oct.2019 - 13:30 | Wattens | 0-1 | Hartberg | Gam11 | 6 | |||
Sun | 20.Oct.2019 - 16:00 | Rapid Vienna | 1-1 | Wolfsberger AC | Gam11 | 8 | |||
Sat | 26.Oct.2019 - 16:00 | Austria Wien | 2-3 | Wattens | Gam12 | 2 | |||
Sat | 26.Oct.2019 - 16:00 | St. Pölten | 0-4 | Sturm Graz | Gam12 | 6 | |||
Sat | 26.Oct.2019 - 16:00 | Hartberg | 3-1 | Mattersburg | Gam12 | 6 | |||
Sun | 27.Oct.2019 - 13:30 | Wolfsberger AC | 2-2 | Admira | Gam12 | 10 | |||
Sun | 27.Oct.2019 - 13:30 | Rheindorf Altach | 0-1 | LASK Linz | Gam12 | 10 | |||
Sun | 27.Oct.2019 - 16:00 | Salzburg | 3-2 | Rapid Vienna | Gam12 | 22 | |||
Sat | 02.Nov.2019 - 16:00 | Sturm Graz | 0-4 | Wolfsberger AC | Gam13 | 8 | |||
Sat | 02.Nov.2019 - 16:00 | Rapid Vienna | 0-1 | St. Pölten | Gam13 | 9 | |||
Sat | 02.Nov.2019 - 16:00 | Mattersburg | 0-3 | Salzburg | Gam13 | 26 | |||
Sun | 03.Nov.2019 - 13:30 | Admira | 0-1 | Hartberg | Gam13 | 5 | |||
Sun | 03.Nov.2019 - 13:30 | Wattens | 0-4 | Rheindorf Altach | Gam13 | 3 | |||
Sun | 03.Nov.2019 - 16:00 | LASK Linz | 2-0 | Austria Wien | Gam13 | 32 | |||
Sat | 09.Nov.2019 - 16:00 | Sturm Graz | 3-1 | Hartberg | Gam14 | 8 | |||
Sat | 09.Nov.2019 - 16:00 | St. Pölten | 5-1 | Wattens | Gam14 | 5 | |||
Sat | 09.Nov.2019 - 16:00 | Rheindorf Altach | 0-3 | Rapid Vienna | Gam14 | 2 | |||
Sun | 10.Nov.2019 - 13:30 | LASK Linz | 1-0 | Admira | Gam14 | 12 | |||
Sun | 10.Nov.2019 - 13:30 | Austria Wien | 2-1 | Mattersburg | Gam14 | 5 | |||
Sun | 10.Nov.2019 - 16:00 | Wolfsberger AC | 0-3 | Salzburg | Gam14 | 10 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 16:00 | Salzburg | 2-2 | St. Pölten | Gam15 | 23 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 16:00 | Mattersburg | 1-4 | Wolfsberger AC | Gam15 | 7 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 16:00 | WSG Tirol | 0-2 | LASK Linz | Gam15 | 9 | |||
Sun | 24.Nov.2019 - 13:30 | Admira | 0-0 | Austria Wien | Gam15 | 5 | |||
Sun | 24.Nov.2019 - 13:30 | Hartberg | 2-1 | Rheindorf Altach | Gam15 | 11 | |||
Sun | 24.Nov.2019 - 16:00 | Rapid Vienna | 1-1 | Sturm Graz | Gam15 | 8 | |||
Sat | 30.Nov.2019 - 16:00 | Austria Wien | 5-0 | Hartberg | Gam16 | 8 | |||
Sat | 30.Nov.2019 - 16:00 | St. Pölten | 0-0 | Mattersburg | Gam16 | 12 | |||
Sat | 30.Nov.2019 - 16:00 | Wattens | 1-5 | Sturm Graz | Gam16 | 7 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 13:30 | Rheindorf Altach | 2-1 | Wolfsberger AC | Gam16 | 11 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 13:30 | Admira | 1-1 | Salzburg | Gam16 | 14 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 16:00 | LASK Linz | 0-4 | Rapid Vienna | Gam16 | 25 | |||
Sat | 07.Dec.2019 - 16:00 | Salzburg | 5-1 | WSG Tirol | Gam17 | 17 | |||
Sat | 07.Dec.2019 - 16:00 | Wolfsberger AC | 1-3 | LASK Linz | Gam17 | 22 | |||
Sat | 07.Dec.2019 - 16:00 | Hartberg | 3-2 | St. Pölten | Gam17 | 14 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 13:30 | Sturm Graz | 1-2 | Rheindorf Altach | Gam17 | 32 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 13:30 | Mattersburg | 1-2 | Admira | Gam17 | 19 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 16:00 | Rapid Vienna | 2-2 | Austria Wien | Gam17 | 19 | |||
Sat | 14.Dec.2019 - 16:00 | St. Pölten | 0-3 | Rheindorf Altach | Gam18 | 14 | |||
Sat | 14.Dec.2019 - 16:00 | Admira | 0-3 | Rapid Vienna | Gam18 | 11 | |||
Sat | 14.Dec.2019 - 16:00 | Hartberg | 2-2 | Salzburg | Gam18 | 17 | |||
Sun | 15.Dec.2019 - 13:30 | Austria Wien | 1-1 | Wolfsberger AC | Gam18 | 10 | |||
Sun | 15.Dec.2019 - 13:30 | WSG Tirol | 1-3 | Mattersburg | Gam18 | 2 | |||
Sun | 15.Dec.2019 - 16:00 | LASK Linz | 3-3 | Sturm Graz | Gam18 | 23 | |||
Fri | 14.Feb.2020 - 18:00 | Salzburg | 2-3 | LASK Linz | Gam19 | 79 | |||
Sat | 15.Feb.2020 - 16:00 | Wolfsberger AC | 3-0 | Hartberg | Gam19 | 8 | |||
Sat | 15.Feb.2020 - 16:00 | Rheindorf Altach | 2-2 | Austria Wien | Gam19 | 9 | |||
Sun | 16.Feb.2020 - 13:30 | Sturm Graz | 1-2 | Mattersburg | Gam19 | 8 | |||
Sun | 16.Feb.2020 - 13:30 | St. Pölten | 2-2 | Admira | Gam19 | 3 | |||
Sun | 16.Feb.2020 - 16:00 | Rapid Vienna | 2-0 | Wattens | Gam19 | 9 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 16:00 | Mattersburg | 0-0 | Rheindorf Altach | Gam20 | 7 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 16:00 | Admira | 0-2 | Sturm Graz | Gam20 | 5 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 16:00 | Wattens | 2-0 | Wolfsberger AC | Gam20 | 6 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 13:30 | LASK Linz | 4-1 | St. Pölten | Gam20 | 4 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 13:30 | Hartberg | 2-2 | Rapid Vienna | Gam20 | 6 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 16:00 | Austria Wien | 2-2 | Salzburg | Gam20 | 21 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 16:00 | LASK Linz | 5-1 | Hartberg | Gam21 | 27 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 16:00 | Sturm Graz | 1-1 | Austria Wien | Gam21 | 18 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 16:00 | St. Pölten | 0-4 | Wolfsberger AC | Gam21 | 10 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 16:00 | Rapid Vienna | 3-1 | Mattersburg | Gam21 | 19 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 16:00 | WSG Tirol | 1-1 | Admira | Gam21 | 2 | |||
Mon | 02.Mar.2020 - 18:00 | Rheindorf Altach | 3-2 | Salzburg | Gam21 | 134 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 16:00 | Wolfsberger AC | 2-2 | Rapid Vienna | Gam22 | 10 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 16:00 | Austria Wien | 0-0 | St. Pölten | Gam22 | 11 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 16:00 | Admira | 2-0 | Rheindorf Altach | Gam22 | 7 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 16:00 | Hartberg | 0-3 | WSG Tirol | Gam22 | 5 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 13:30 | Salzburg | 2-0 | Sturm Graz | Gam22 | 24 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 13:30 | Mattersburg | 0-1 | LASK Linz | Gam22 | 17 | |||
Relegation Round | |||||||||
Tue | 02.Jun.2020 - 17:30 | Mattersburg | 1-1 | Rheindorf Altach | Gam23 | 80 | |||
Tue | 02.Jun.2020 - 17:30 | Wattens | 0-5 | St. Pölten | Gam23 | 29 | |||
Tue | 02.Jun.2020 - 19:30 | Austria Wien | 1-0 | Admira | Gam23 | 60 | |||
Championship Round | |||||||||
Wed | 03.Jun.2020 - 17:30 | LASK Linz | 1-2 | Hartberg | Gam23 | 129 | |||
Wed | 03.Jun.2020 - 17:30 | Sturm Graz | 1-2 | Wolfsberger AC | Gam23 | 84 | |||
Wed | 03.Jun.2020 - 19:30 | Salzburg | 2-0 | Rapid Vienna | Gam23 | 154 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 06.Jun.2020 - 16:00 | Rheindorf Altach | 1-1 | Wattens | Gam24 | 29 | |||
Sat | 06.Jun.2020 - 16:00 | St. Pölten | 1-1 | Austria Wien | Gam24 | 39 | |||
Sat | 06.Jun.2020 - 16:00 | Admira | 0-2 | Mattersburg | Gam24 | 15 | |||
Championship Round | |||||||||
Sun | 07.Jun.2020 - 16:00 | Wolfsberger AC | 3-3 | LASK Linz | Gam24 | 44 | |||
Sun | 07.Jun.2020 - 16:00 | Hartberg | 0-6 | Salzburg | Gam24 | 58 | |||
Sun | 07.Jun.2020 - 18:30 | Rapid Vienna | 4-0 | Sturm Graz | Gam24 | 75 | |||
Relegation Round | |||||||||
Tue | 09.Jun.2020 - 17:30 | St. Pölten | 0-3 | Admira | Gam25 | 27 | |||
Tue | 09.Jun.2020 - 17:30 | WSG Tirol | 1-1 | Mattersburg | Gam25 | 17 | |||
Tue | 09.Jun.2020 - 19:30 | Austria Wien | 0-2 | Rheindorf Altach | Gam25 | 63 | |||
Championship Round | |||||||||
Wed | 10.Jun.2020 - 17:30 | Wolfsberger AC | 2-4 | Hartberg | Gam25 | 55 | |||
Wed | 10.Jun.2020 - 17:30 | LASK Linz | 0-1 | Rapid Vienna | Gam25 | 58 | |||
Wed | 10.Jun.2020 - 19:30 | Sturm Graz | 1-5 | Salzburg | Gam25 | 95 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 13.Jun.2020 - 16:00 | Rheindorf Altach | 2-0 | St. Pölten | Gam26 | 13 | |||
Sat | 13.Jun.2020 - 16:00 | Mattersburg | 1-4 | Austria Wien | Gam26 | 9 | |||
Sat | 13.Jun.2020 - 16:00 | Admira | 0-3 | WSG Tirol | Gam26 | 6 | |||
Championship Round | |||||||||
Sun | 14.Jun.2020 - 16:00 | Rapid Vienna | 2-1 | Wolfsberger AC | Gam26 | 18 | |||
Sun | 14.Jun.2020 - 16:00 | Hartberg | 1-2 | Sturm Graz | Gam26 | 8 | |||
Sun | 14.Jun.2020 - 18:30 | Salzburg | 3-1 | LASK Linz | Gam26 | 31 | |||
Relegation Round | |||||||||
Tue | 16.Jun.2020 - 17:30 | St. Pölten | 1-0 | Mattersburg | Gam27 | 28 | |||
Tue | 16.Jun.2020 - 17:30 | Admira | 1-1 | Rheindorf Altach | Gam27 | 16 | |||
Tue | 16.Jun.2020 - 19:30 | Austria Wien | 1-0 | Wattens | Gam27 | 15 | |||
Championship Round | |||||||||
Wed | 17.Jun.2020 - 17:30 | Wolfsberger AC | 0-0 | Salzburg | Gam27 | 54 | |||
Wed | 17.Jun.2020 - 17:30 | Hartberg | 0-1 | Rapid Vienna | Gam27 | 8 | |||
Wed | 17.Jun.2020 - 19:30 | LASK Linz | 4-0 | Sturm Graz | Gam27 | 21 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 20.Jun.2020 - 16:00 | Rheindorf Altach | 1-1 | Admira | Gam28 | 2 | |||
Sat | 20.Jun.2020 - 16:00 | Mattersburg | 2-0 | St. Pölten | Gam28 | 5 | |||
Sat | 20.Jun.2020 - 16:00 | Wattens | 1-2 | Austria Wien | Gam28 | 3 | |||
Championship Round | |||||||||
Sun | 21.Jun.2020 - 16:00 | Salzburg | 2-2 | Wolfsberger AC | Gam28 | 18 | |||
Sun | 21.Jun.2020 - 16:00 | Rapid Vienna | 0-1 | Hartberg | Gam28 | 15 | |||
Sun | 21.Jun.2020 - 18:30 | Sturm Graz | 0-2 | LASK Linz | Gam28 | 21 | |||
Relegation Round | |||||||||
Tue | 23.Jun.2020 - 17:30 | Rheindorf Altach | 1-1 | Mattersburg | Gam29 | 28 | |||
Tue | 23.Jun.2020 - 17:30 | Admira | 0-2 | Austria Wien | Gam29 | 8 | |||
Tue | 23.Jun.2020 - 19:30 | St. Pölten | 1-1 | Wattens | Gam29 | 4 | |||
Championship Round | |||||||||
Wed | 24.Jun.2020 - 17:30 | Wolfsberger AC | 2-0 | Sturm Graz | Gam29 | 6 | |||
Wed | 24.Jun.2020 - 17:30 | Hartberg | 1-5 | LASK Linz | Gam29 | 20 | |||
Wed | 24.Jun.2020 - 19:30 | Rapid Vienna | 2-7 | Salzburg | Gam29 | 27 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 27.Jun.2020 - 16:00 | Mattersburg | 1-2 | Admira | Gam30 | 1 | |||
Sat | 27.Jun.2020 - 16:00 | WSG Tirol | 0-1 | Rheindorf Altach | Gam30 | 2 | |||
Sat | 27.Jun.2020 - 16:00 | Austria Wien | 2-5 | St. Pölten | Gam30 | 9 | |||
Championship Round | |||||||||
Sun | 28.Jun.2020 - 16:00 | Salzburg | 3-0 | Hartberg | Gam30 | 25 | |||
Sun | 28.Jun.2020 - 16:00 | LASK Linz | 0-1 | Wolfsberger AC | Gam30 | 13 | |||
Sun | 28.Jun.2020 - 18:30 | Sturm Graz | 2-3 | Rapid Vienna | Gam30 | 12 | |||
Relegation Round | |||||||||
Tue | 30.Jun.2020 - 19:30 | Rheindorf Altach | 1-2 | Austria Wien | Gam31 | 21 | |||
Tue | 30.Jun.2020 - 19:30 | Mattersburg | 4-1 | WSG Tirol | Gam31 | 4 | |||
Tue | 30.Jun.2020 - 19:30 | Admira | 0-3 | St. Pölten | Gam31 | 11 | |||
Championship Round | |||||||||
Wed | 01.Jul.2020 - 19:30 | Salzburg | 5-2 | Sturm Graz | Gam31 | 44 | |||
Wed | 01.Jul.2020 - 19:30 | Rapid Vienna | 3-1 | LASK Linz | Gam31 | 20 | |||
Thu | 02.Jul.2020 - 17:30 | Hartberg | 3-3 | Wolfsberger AC | Gam31 | 35 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 04.Jul.2020 - 16:00 | St. Pölten | 2-0 | Rheindorf Altach | Gam32 | 16 | |||
Sat | 04.Jul.2020 - 16:00 | Wattens | 0-0 | Admira | Gam32 | 8 | |||
Sat | 04.Jul.2020 - 16:00 | Austria Wien | 1-0 | Mattersburg | Gam32 | 21 | |||
Championship Round | |||||||||
Sun | 05.Jul.2020 - 16:00 | LASK Linz | 0-3 | Salzburg | Gam32 | 28 | |||
Sun | 05.Jul.2020 - 16:00 | Wolfsberger AC | 3-1 | Rapid Vienna | Gam32 | 12 | |||
Sun | 05.Jul.2020 - 16:00 | Sturm Graz | 1-4 | Hartberg | Gam32 | 6 | |||
Europa League Play-offs - 1st Round | |||||||||
Wed | 08.Jul.2020 - 19:30 | Austria Wien | 1-0 | Rheindorf Altach | 18 | ||||
Europa League Play-offs - Final | |||||||||
Sat | 11.Jul.2020 - 16:00 | Austria Wien | 2-3 | Hartberg | Gam34 | 23 | |||
Wed | 15.Jul.2020 - 19:30 | Hartberg | 0-0 | Austria Wien | Gam35 | 21 |
Football Competitions
National Club Competitions |
GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY USA VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR AFR SOU WOR N/C WOR WOR EUR EUR WOR N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR OCE WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Bundesliga - 2019/2020
- 100% 195 / 195 Games
- Home team wins 33.85%
- Draws 24.1%
- Away team wins 42.05%
- Over 1.5 84.62%
- Over 2.5 62.05%
- Over 3.5 44.1%
- Goals 649
- Goals /match 3.33
- Goals /match home 1.62
- Goals /match away 1.71
- Both teams score 54.36%
- Goals after 80' 17.1%
No tv schedule yet for US
(change)